Këtë gjë se keni parë kurrë në futboll

Në futboll shpeshherë janë parë festime të çuditshme e interesante, por asnjëherë si ky që mund të shikoni në videon e mëposhtëme. Në ndeshjen që përfundoj para pak minutash mes Ganës dhe Kongos, portieri kongolez Muteba Kidiaba bëri një festim të golit për skuadrën e tij në mënyrë të paparë. Kidiaba si një zvarranik festonte golin e barazimit për Kongon në portën e tij duke bërë të qeshnin shikuesit në stadium.